Ufuk ÖZSOY
12.03.1977 İstanbul doğumludur. İlkokulu Şair Nedim İlkokulu'nda okuduktan sonra orta ve lise öğrenimini Özel Boğaziçi Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü'nde tamamlamış ve 2000 yılında mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında turizm sektöründe çalışmaya başlamış ve bu süreç içerisinde birçok yabancı operasyonun içerisinde yer almış ve öğrenim yıllarında edinmiş olduğu yabancı dil temelini geliştirmiştir. Aynı dönemlerde freelance çevirmen olarak çeviri sektörüne girmiş olan Ufuk Özsoy, 2004 yılının Aralık ayında diğer kurucu ortaklarıyla birlikte Ece Tercüme, Danışmanlık ve Turizm Ltd. Şti.'ni kurmuştur. Çeviri sektörüne giriş yaptığı günden itibaren sektörün gelişmesine katkıda bulunma çabası içerisinde olan Ufuk Özsoy, sektörün önemli isimleriyle birlikte 2007 yılında Çeviri İşletmeleri Derneği'nin kuruluş çalışmaları arasında yer almıştır ve 2007 – 2011 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Saymanlık görevlerini yürütmüştür. Ufuk Özsoy ayrıca Çeviri Derneği ve İstanbul Genç İşadamları Derneği'nin de üyeleri arasında yer almaktadır.
 
Uğur Deniz ÖZSOY  
22.02.1976 İstanbul doğumludur. İlkokulu Şair Nedim İlkokulu'nda okuduktan sonra orta ve lise öğrenimini Özel Boğaziçi Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü'nde tamamlamıştır. Uzun yıllar bilgisayar sektöründe hizmet verdikten sonra, çeviri sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 2004 yılının Aralık ayında ise diğer kurucu ortaklarla birlikte Ece Tercüme, Danışmanlık ve Turizm Ltd. Şti.'ni kurmuştur.
 
Aslıhan ÖZSOY
17.07.1982 İstanbul doğumludur. İlkokulu Şair Nedim İlkokulu'nda okuduktan sonra orta ve lise öğrenimini Özel Boğaziçi Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü'nde tamamlamıştır. Orta ve lise öğreniminde edinmeye başlamış olduğu yabancı dilini, çeşitli yollarla üniversite yıllarında da geliştirmeye devam etmiştir. 2004 yılının Aralık ayında diğer kurucu ortaklarla Ece Tercüme, Danışmanlık ve Turizm Ltd. Şti.'nin kurulmasıyla beraber çeviri sektörüne profesyonel anlamda katılmıştır.